Що робити, якщо вам терміново знадобилися гроші, а взяти в борг немає у кого? Один з варіантів - звернутися в банк і оформити кредит. Проблема в тому, який же кредитний продукт краще вибрати. Адже на фінансовому ринку величезна кількість банків. А ще багато магазинів мікрофінансування, які видають «легкі і швидкі» гроші під дуже великі відсотки. І є ризик залишитися з непідйомними боргами.

Ринок кредитування дуже різноманітний. Грошові кошти видаються банками в гривнях і в іноземній валюті, одноразово готівкою або оформляється кредитна карта, також, можливо, відкриття кредитної лінії. Існують кредити з фіксованою і плаваючою процентною ставкою. Але у кожного продукту є і свої особливості. Як правило, короткострокові характерні для споживчих позик, а довгострокові беруться на придбання автомобілів і нерухомості.

Споживчі кредити

Споживчі кредити видаються для задоволення особистих і побутових потреб позичальника. Вони оформляються на покупку товарів і послуг. Платіж може вноситися по частинах. Кредит можна отримати з 18 років. Максимальний вік обмежується 75 роками.

Слід звернути увагу, що процентні ставки по таких продуктах досить високі. Адже оформлення відбувається дуже швидко від півгодини до декількох годин, необхідний перелік документів оптимальний і немає строгих вимог до позичальників. Якщо мова йде про невеликі суми, забезпечення, як правило, не обов'язкове, і такі кредити більш доступні.

Якщо ж потрібна більша кількість грошових коштів, то кількість документів може збільшитися. Що відіб'ється і на часові розгляду заявки. В якості забезпечення банк може попросити надати поручителя або в заставу майно.

Іпотека

Іпотека вирішує житлову проблему, але нерухомість позичальника стає заставним забезпеченням по даній угоді. Якщо кредити для особистих і побутових потреб без застави обмежуються сумою 200 000 гривень, то іпотечна позика дає можливість одночасно отримати грошові кошти в значно більшій сумі.

Кредитний договір по іпотеці оформляється на термін від декількох місяців до десятків років. Це самий довгостроковий продукт. Перевагою є процентні ставки. Вони набагато нижчі, ніж по інших позиках.

Але вимоги до позичальника більш високі. Його підтверджений дохід буде основною умовою. Чим вища сума доходу, тим вища сума для видачі. У банк потрібно подати довідку за встановленою формою.

Вік позичальника від 21 до 65 років. А також враховуються стаж і тривалість роботи в одній організації. Через складність оформлення час прийняття рішення може затягуватися до декількох місяців. Таким чином, можна зробити висновок, що іпотечні позики є менш доступними, ніж споживчі, але з більш вигідною процентною ставкою.

Автокредит

Автокредит - це найдешевший вид кредитування в порівнянні зі споживчим та іпотечним. Якщо хтось потребує особистого транспорту, то це дуже хороший варіант.

Вимоги банків при отриманні не дуже строгі. Не потрібно збирати великий пакет документів, найчастіше достатньо паспорта і посвідчення водія. В окремих випадках процедура оформлення може займати від декількох днів до декількох тижнів. Через простоту і доступності цей продукт є дуже популярним. Автокредит можна оформити і в автосалоні, що робить його ще більш простим.

Позичальником може стати покупець у віці від 21 до 65 років, кредит видається на термін від 1 до 5 років. Слід враховувати і те, що автомобіль, що купується з моменту укладення договору переходить в заставу банку. Але з'являється можливість купити нову машину. А оплата страховки і інші витрати окупляться відсутністю тих витрат, які може понести власник старого автомобіля.

То який же кредитний продукт краще вибрати?

Якщо потрібні грошові кошти на будь-які цілі: ремонт, відпочинок, лікування, навчання, придбання побутової техніки, меблів і т.д., швидко і за мінімальним переліком документів, то зверніть увагу на споживчі кредити.

Якщо ваша мрія - автомобіль, і ви не збираєтеся його швидко продавати, то вибирайте автокредит.

Якщо потрібні кошти на придбання житла, то з метою уникнення переплати відсотків доцільніше оформити іпотеку.

По матеріалам: https://creditexpert.com.ua/kredit-bez-zvonkov/