В період міжсезоння, коли в квартирах відключається опалення, а на вулиці ще досить холодно, люди шукають недорогий і ефективний спосіб зробити своє житло теплим. Утеплення будинку можна виконати за допомогою сучасних матеріалів, що продаються в будь-якому будівельному магазині. Зазвичай до задачі підходять комплексно, оснащуючи будівлю зовні та зсередини. Крім цього, деякі майстри радять використовувати електричні та водні системи обігріву.

Зробити житлове приміщення теплим можна декількома способами:

  • виконати утеплення будинку мінватою зсередини. Для цього конструюється каркас, на який встановлюється гіпсокартонна чи пластикова панель. Відстань між панеллю та стіною та панеллю заповнюється базальтовою ватою чи іншим альтернативним м’яким утеплювачем. Утеплення будинку в Рівному виконують фахівці компанії Дахстрой, що працює на території таких міст, як Луцьк, Рівне, Сарни і Хмельницький.
  • утеплити стіни за допомогою спеціальної підкладки з блискучим шаром, що відображає. Це недорогий спосіб, тому його використовують часто. Між стіною та захисною панеллю кладеться полотно з теплоізолюючими можливостями. Варто відзначити, що у цегляних будинків між підкладкою і стіною може утворюватися конденсат.
  • встановити термопанелі на стіни замість облицювального матеріалу. Цей метод підходить для балконів та лоджій. Це - декоративний матеріал, до складу якого входить пінопласт і додаткові домішки. Подібні панелі призначаються для утеплення фасадів.
  • встановити систему «тепла підлога». Існує декілька способів підключення: до системи електропостачання, батареї або водопроводу. Перших варіант більш дієвий, адже ваша підлога буде теплою протягом усього року, але в цьому випадку рахунок за електроенергію зросте в рази. За підключення до батареї вам не доведеться доплачувати, але система буде функціонувати лише в той проміжок часу, коли ваші батареї теплі. Підключення до водопроводу буде економно лише в тому випадку, коли в квартирі не встановлені лічильники на воду.
  • провести герметизацію всіх швів і стиків між металопластиковими вікнами, підвіконнями і стінами.

Найпопулярнішим спосіб є утеплення за допомогою пінопласту. Даний матеріал абсолютно безпечний для людей, він не має запаху і не виділяє отруйних речовин. Ціна пінопласту для утеплення будинку може варіюватися від декількох гривень за квадратний метр до декількох сотень гривень за панель. Якісним вважається той пінопласт, який відрізняється міцністю і хорошими теплоізоляційними властивостями. Для таких цілей оптимальним варіантом буде екструдований пінополістирол.